شنبه, 26 تیر 1395 ساعت 11:51

شرکت گاز کربنیک شهرکرد در یک نگاه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

در ايران بيش از 60 شركت توليد كننده گاز كربنيك وجود دارد كه همگي به روش احتراق گاز طبيعي CO2 توليد مي كنند و نياز  بازار را بر آورده مي سازند . تنها پروژه ريكاوري در سال ،1390 توسط شركت ماشين سازي شركت گاز كربنيك شهركرد در محل نيروگاه بعثت اجرا گرديده است . اين طرح به ظرفيت 2 تن در ساعت ، گاز كربنيك مورد نياز صنايع نوشابه سازي را با كيفيت بالا تأمين مي نمايد .

 گاز کربنیک شهرکرد ، همه روزه در حال فراگیری است. این تیم دانش پژوه و کار آزموده ، خود پروژه تحقیقاتی معرفی می کند، دستگاه طراحی می کند، دستگاه می سازد، فرایندهای جدید ابداع می کند، تجهیزات اندازه گیری می سازد، وضعیت حال و آینده بازار را شناسائی می کند و در مجموع گاز کربنیک را بر اساس نیازهای صنعتی کشور توسعه می دهد . دستگاههای تولید کننده این کارخانجات همگی حاصل تکنولوژی خارجی و با مارکهایی نظیر آسکو، بوزه ، یونیون و ... می باشند و در این میان تنها شرکتی که توانایی طراحی ، ساخت و مونتاژ خط تولید  CO2  را دارا می باشد ، گاز کربنیک شهرکرد (SCD) است. گاز کربنیک شهرکرد هم اکنون به عنوان يکی از قطبهای بزرگ تولید دی اکسیدکربن در کشور شناخته می شود . این شرکت با دانش فنی بومی خود ، بدون کوچکترین کپی برداری از فناوریهای خارجی  کارخانه تولید CO2 را با توجه به نیاز مصرف کنندگان راهبری می نماید . تکنولوژی این شرکت در سطح کشور با توزیع کارخانه ها در مناطق مختلف پراکنده شده است . این شرکت توانمند ، با تحقیقات شبانه روزی خود ، مسائل تئوریک موجود در استحصال گاز کربنیک را برای خود حل نموده است و خود را از رده یک تولید کننده محض گاز کربنیک خارج نموده و با فاصله زیاد نسبت به دیگر تولید کنندگان در صف اول این تکنولوژی در کشور قدم بر می دارد . گزاف نیست اگر بگوییم بعد از دو شرکت میتسوبیشی و فلور دانیل ، این شرکت می تواند حرفهای زیادی در این زمینه در دنیا برای گفتن داشته باشد. در واحد طراحی مهندسی این شرکت ، مطالعات گسترده ای بر روی استحصال CO2 ( به هر دو روش یاد شده ) انجام  گرفته که حاصل آن  در این مطلب خلاصه می شود که این شرکت از یک سو  پاسخگوی نیاز صنایع مختلف از طریق بازیافت گاز کربنیک از منابع غنی  و از سوی دیگر پاسخگوی نیاز گسترده صنایع نفت و پتروشیمی به استحصال می باشد. 

گاز کربنیک شهرکرد از قدیمی ترین کارخانجات صنعت گاز کربنیک در بخش خصوصی  است. در حال حاضر با امکان تولید بیش 200 تن در روز، بزرگترین واحد تولید گاز کربنیک کشور است. 

بازدید 5968 بار آخرین ویرایش در شنبه, 26 تیر 1395 ساعت 11:51
محتوای بیشتر در این بخش: مدیریت دانایی »